• Kajetan Kajetanowicz

Kajetan Kajetanowicz

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak reprezentujący barwy LOTOS Rally Team to obecni wiceliderzy Rajdowych Mistrzostwach Świata w kategorii WRC-2.

Wcześniej, razem z Jarkiem Baranem (2010-2017), Kajto trzy razy z rzędu sięgnął po tytuł Mistrza Europy (2015, 2016, 2017) – takim sukcesem do tej pory nie mógł pochwalić się żaden z zawodników! To również czterokrotny Rajdowy Mistrz Polski w latach 2010-2013. Załoga LOTOS Rally Team ma swoim koncie pięć zwycięstw z rzędu w Rajdzie Barbórka (sześć razy triumfowali w legendarnym Kryterium Asów na ulicy Karowe). Dwa razy z rzędu – w sezonach 2010 i 2011 – Kajto zwyciężał w Rajdzie Polski, czego nie udało się dokonać żadnemu Polakowi od prawie 90 lat. Sukces ten powtórzył w 2013 roku, wygrywając po raz trzeci w karierze ten najbardziej prestiżowy rajd w naszym kraju, w imponującym stylu, co przyniosło mu pierwsze w karierze wyróżnienie Colin McRae Flat Out Trophy. W roku 2016 Kajetan i Jarek zostali uhonorowani nagrodą Fair Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego, za bohaterską postawę podczas Rajdu Barum 2015, gdy zatrzymali się przy wypadku Francuza Consaniego.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij